کالیفرنیا در انتظار شدیدترین زلزله تاریخ آمریکا! – پایگاه اطلاع رسانی

خبرگزاری میزان: «ریچارد استر» متخصص ژئو فیزیک و استاد دانشگاه کلرادو درباره وقوع زلزله‌ای بسیار شدید در کالیفرنیا هشدار داده و می‌گوید که آماده شدن برای چنین زلزله‌ای بسیار مهم است
خبرگزاری میزان: «ریچارد استر» متخصص ژئو فیزیک و استاد دانشگاه کلرادو درباره وقوع زلزله‌ای بسیار شدید در کالیفرنیا هشدار داده و می‌گوید که آماده شدن برای چنین زلزله‌ای بسیار مهم است.

کالیفرنیا در انتظار شدیدترین زلزله تاریخ آمریکا!

پایگاه «دیلی‌میل» در گزارشی ضمن اشاره به دو زلزله اخیر در آلاسکا و مکزیک نوشت: زلزله ۷٫۹ ریشتری که روز ۲۳ ژانویه در جزیره «کودیاک» آلاسکا رخ داد جدیدترین یادآوری درباره فعالیت‌های زلزله‌ای در امتداد اقیانوس آرام است.

کالیفرنیا در انتظار شدیدترین زلزله تاریخ آمریکا!

در ادامه این گزارش آمده است: زلزله ۷٫۳ ریشتری در مرزهای ایران و عراق و ۷٫۱ ریشتری در مکزیک که سال گذشته رخ دادند از نظر شدت در سطح زلزله‌‌ای هستند که احتمال وقوع آن در مناطق پرجمعیت ایالت کالیفرنیا طی چند دهه آینده بسیار زیاد است.
ریچارد استر می‌گوید: وضعیت زمین‌لرزه در کالیفرنیا بسیار وخیم‌تر از آن است که افراد غیر متخصص در این زمینه بتوانند به اهمیت آن پی ببرند.

کالیفرنیا در انتظار شدیدترین زلزله تاریخ آمریکا!

استاد دانشگاه کلرادو در ادامه هشدار داده است که برای زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۷ ریشتر و یا بیشتر، کالیفرنیا از نظر آمادگی در سطح بسیار پایینی قرار دارد و چندین بخش از گسل «سن آندریا» به اندازه‌ای فشرده شده‌اند که می‌توانند حوادث بسیار بزرگ و ویران‌کننده‌ای را به وجود بیاورند.

کالیفرنیا در انتظار شدیدترین زلزله تاریخ آمریکا!

دیلی میل در ادامه به نقل از ریچارد استر می‌نویسد: اما خبر خوب این است که آمادگی در برابر زلزله بخشی از فرهنگ این ایالت شده و علم زلزله‌شناسی نیز در حال پیشرفت است؛ از جمله شبیه‌ سازی‌های پیشرفته از اثرات زمین‌لرزه‌های بسیار بزرگ سیستم هشدار سریع پیشرفته در سواحل اقیانوس آرام.


اخبار مرتبط

 • خواص گوجه سبز، این خوشمزه پر طرفدار – پایگاه اطلاع رسانی
 • تاکید روحانی بر اشتغالزایی ۲ بخش در سال ۹۷ – پایگاه اطلاع رسانی
 • شهادت مأمور انتظامی توسط قاچاقچیان سوخت + ترافیک نیمه سنگین در شمال به جنوب هراز – پایگاه اطلاع رسانی
 • تراکتور مقابل الغرافه قرمزپوش شد + پخش دیدار «پرسپولیس ـ السد» از لیگ قهرمانان آسیا – پایگاه اطلاع رسانی
 • دلایل مهاجرت پرستاران ایرانی به قطر – پایگاه اطلاع رسانی
 • مجلس مالزی در آستانه انحلال قرار گرفت – پایگاه اطلاع رسانی
 • ابعاد سیاسی مساله ارز در روزهای اخیر – پایگاه اطلاع رسانی
 • بازار ارز بر روی انگشت دلالان می‌چرخد؟! – پایگاه اطلاع رسانی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *