مجلس مالزی در آستانه انحلال قرار گرفت – پایگاه اطلاع رسانی

ایرنا: رسانه‌های مالزی از جمله روزنامه‌های دولتی پیش بینی کردند که فردا (جمعه) احتمالا آخرین روز کاری قانونگذاران این کشور است و «نجیب تون رزاق» نخست وزیر مالزی، با انحلال مجلس دوره سیزدهم ، تاریخ چهاردهمین انتخابات سراسری را اعلام می‌کند

حزب اسلامی مالزی موسوم به «پاس» نیز که به صورت سنتی در ائتلاف مخالفان بوده، در این انتخابات به صورت مستقل به رقابت خواهد پرداخت.

در سوی دیگر نیز، «ائتلاف امید» به عنوان جبهه مخالف دولت، متشکل از احزاب «عدالت مردم»، «اعتماد ملی»، «اقدام دموکراتیک» و «بومی تباران متحد مالزی» به رهبری «ماهاتیر محمد» نخست وزیر سابق مالزی و همچنین عضو پیشین حزب «آمنو»، در چهاردهمین انتخابات سراسری مالزی شرکت خواهد کرد.

در انتخابات سراسری سیزدهم، «جبهه ملی» ائتلاف حاکم کشور مالزی با آن که آرای کمتری نسبت به «ائتلاف امید» به دست آورد، با کسب ۱۳۳ کرسی، موفق به تشکیل دولت شد.

در همین حال ائتلاف حاکم «جبهه ملی» به رهبری «نجیب تون رزاق» وعده داده که روز شنبه ۱۸ فروردین از کتاب وعده‌های انتخاباتی خود رونمایی می‌کند.

ایرنا: رسانه‌های مالزی از جمله روزنامه‌های دولتی پیش بینی کردند که فردا (جمعه) احتمالا آخرین روز کاری قانونگذاران این کشور است و «نجیب تون رزاق» نخست وزیر مالزی، با انحلال مجلس دوره سیزدهم ، تاریخ چهاردهمین انتخابات سراسری را اعلام می‌کند.

مجلس مالزی در آستانه انحلال قرار گرفت

مردم مالزی در چهاردهمین انتخابات سراسری پیش رو ۲۲۰ عضو مجلس نمایندگان را انتخاب می‌کنند و در پی آن ائتلافی که اکثریت کرسی‌ها را به دست آورده، تشکیل دولت می‌دهد.

این ائتلاف دست راستی که از زمان استقلال مالزی در سال ۱۹۵۷ قدرت را در اختیار داشته، متشکل از حزب پر نفوذ ملی گرای مالایی «آمنو»، انجمن چینی‌ تباران مالزی (ام.سی.ای)، کنگره هندی‌ تباران مالزی (ام.آی.سی) و ۱۰ حزب دیگر در سرتاسر این کشور ۱۳ ایالتی است.

روز شنبه، تمامی ۱۳ رهبر احزاب ائتلاف «جبهه ملی» در استادیوم ملی «بوکیت جلیل» در کوالالامپور، پایتخت مالزی در مقابل طرفدارانشان، از کتاب وعده‌های انتخاباتی خود رونمایی می کنند تا به این ترتیب مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کرده باشند.

روزنامه دولتی «نیو استریت تایمز» به نقل از منابع نزدیک به دولت خبر داد: انتظار می‌رود نخست وزیر مالزی پس از مراسم نماز جمعه هفته جاری ، انحلال مجلس را اعلام کند.


اخبار مرتبط

 • خواص گوجه سبز، این خوشمزه پر طرفدار – پایگاه اطلاع رسانی
 • تاکید روحانی بر اشتغالزایی ۲ بخش در سال ۹۷ – پایگاه اطلاع رسانی
 • شهادت مأمور انتظامی توسط قاچاقچیان سوخت + ترافیک نیمه سنگین در شمال به جنوب هراز – پایگاه اطلاع رسانی
 • تراکتور مقابل الغرافه قرمزپوش شد + پخش دیدار «پرسپولیس ـ السد» از لیگ قهرمانان آسیا – پایگاه اطلاع رسانی
 • دلایل مهاجرت پرستاران ایرانی به قطر – پایگاه اطلاع رسانی
 • مجلس مالزی در آستانه انحلال قرار گرفت – پایگاه اطلاع رسانی
 • ابعاد سیاسی مساله ارز در روزهای اخیر – پایگاه اطلاع رسانی
 • بازار ارز بر روی انگشت دلالان می‌چرخد؟! – پایگاه اطلاع رسانی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *