طنز؛ ژن خوب‌، فکر بد – پایگاه اطلاع رسانی

هومن جعفری در ستون طنز روزنامه جهان صنعت نوشت: بعد از ماه‌ها سکوت آقای عارف در مصاحبه‌ای فرموده‌اند‌: جای پسرم بودم آن حرف را نمی‌زدم‌!

دست شما درد نکند که سرانجام از پیله سکوت خارج شدید و بعد از قرنی دو کلام سخن گفتید‌

آهای برادر‌! بله‌! با شما هستم‌! حجابت کو؟

هومن جعفری در ستون طنز روزنامه جهان صنعت نوشت: بعد از ماه‌ها سکوت آقای عارف در مصاحبه‌ای فرموده‌اند‌: جای پسرم بودم آن حرف را نمی‌زدم‌!

آقای عارف‌! جای اینکه به پسرت بگویی این حرف را نزند‌، به پسرت بگو این تفکر را از ذهنش پاک کند چون تفکرش غلط اندر غلط است‌!

برادر حجابت را‌!

دست شما درد نکند که سرانجام از پیله سکوت خارج شدید و بعد از قرنی دو کلام سخن گفتید‌. ترسیده بودیم یک وقت موش کوری چیزی زبان شما را خورده باشد‌! حالا که نگرانی برطرف شد‌، یادآوری می‌کنیم که ما اگر جای شما بودیم به پسرمان نمی‌گفتیم آن حرف را نزند‌! به پسرمان می‌گفتیم این عقیده باطل را بریزد دور که چون ژن خوب دارد درهای پیشرفت به رویش باز شده‌! این عقیده باطل را بریزد کنار که چون خوب درس خوانده الان وضع خوبی دارد‌. این اشتباه وحشتناک را از سرش بیرون کند که صرفا به خاطر اینکه پسر خوبی بوده‌، همه به او کار داده‌اند و درها را به رویش باز کرده‌اند‌!

برادر محترم‌! با شما هستم‌! نگاهت را بی‌خیال‌! فعلا حجابت را داشته باش تا بعدا در مورد بقیه امور با هم صحبت کنیم‌. روسری‌ات را بکش جلو‌، دفعه دیگر هم مانتوی اپل‌دار نمی‌پوشی‌! صورتت را هم بند بینداز‌! آدم می‌بیند حالش بد می‌شود‌! از یکی از خواهران یک شماره آرایشگر قابل بگیر که دفعه بعد در مجامع عمومی این‌طوری ظاهر نشوی‌! خجالت هم بکش‌! نگاهت را بینداز پایین‌! آن خنده نکبتی را هم از روی صورتت پاک کن‌! موهایت را هم بده تو‌. خودت را هم جمع کن‌. از این جلف‌بازی‌ها هم در‌نیاوری که اگر تیمت گل زد بروی شادی کنی‌! صاف و سنگین یک گوشه بمان‌، اگر گلی زدید هم توی دلت شادی کن‌. آدامست را هم در‌بیاور‌. از کنار خیابان هم حرکت کن‌. ساعت ۸ هم خانه باش‌. چه معنی دارد تا این ساعت شب می‌مانی بیرون؟ بمان خانه شامت را درست کن‌. کانون گرم خانواده تو را می‌خواند‌. می‌دانستی اگر تو بمانی خانه و کلا از خانه بیرون نیایی‌، ۹۰ درصد مشکلات جامعه حل می‌شود؟ ترافیک حل می‌شود‌. کمبود بنزین برطرف می‌شود‌. اتوبوس و مترو خلوت‌تر می‌شوند‌. فرصت‌های شغلی بیشتر می‌شود‌. خلاصه بمان خانه‌. روسری‌ات را هم بکش جلو‌.

جناب عارف، اگر جای شما بودیم به پسرجان دلبندمان عرض می‌کردیم که اگر ددی و مامی نبودند‌، این پسر دلبند امکان داشت همین الان کارمند واحد ارزن پاک‌کنی باشد یا استاد دانشگاه در رشته آبیاری گیاهان دریایی یا شاید هم با دوستانش فلافلی زده بودند‌. شاید الان با دوستانش در یک شرکت خصوصی با حقوقی زیر حقوق مصوب‌، مشغول کار اداری و پر کردن فایل بودند‌!


اخبار مرتبط

 • پخش گلچین برنامه‌های نوروز ۹۷ «دورهمی» + حافظیه و تخت‌ جمشید در صدر آمار بازدیدکنندگان – پایگاه اطلاع رسانی
 • عوامل موفقیت یک برند از نگاه مجله «فوربس» – پایگاه اطلاع رسانی
 • خواص گوجه سبز، این خوشمزه پر طرفدار – پایگاه اطلاع رسانی
 • تاکید روحانی بر اشتغالزایی ۲ بخش در سال ۹۷ – پایگاه اطلاع رسانی
 • شهادت مأمور انتظامی توسط قاچاقچیان سوخت + ترافیک نیمه سنگین در شمال به جنوب هراز – پایگاه اطلاع رسانی
 • تراکتور مقابل الغرافه قرمزپوش شد + پخش دیدار «پرسپولیس ـ السد» از لیگ قهرمانان آسیا – پایگاه اطلاع رسانی
 • دلایل مهاجرت پرستاران ایرانی به قطر – پایگاه اطلاع رسانی
 • مجلس مالزی در آستانه انحلال قرار گرفت – پایگاه اطلاع رسانی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *