از هر ۴ ازدواج یکی به طلاق می‌انجامد – پایگاه اطلاع رسانی

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به ازای هر چهار ازدواج در کشور  یک مورد طلاق وجود دارد و کاهش این آسیب اجتماعی در دستور کار این سازمان قرار دارد
معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور به مساله خودکشی در این استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه نرخ این آسیب در استان بالاتر از میانگین کشوری است این سازمان آمادگی لازم برای طرح تحقیقاتی و عملیاتی با ارایه راهکارهای پیشگیری برای این پدیده است.

محسنی بندپی گفت: محدودیت اعتباری در این زمینه وجود ندارد و اعتبار متناسب با طرح تصویب خواهد شد.

وی با اشاره به پایین آمدن سن اعتیاد گفت: علت این آسیب پیچیده و چند عاملی است و عمده آنها عدم استحکام خانواده ها، بیکاری، استرس، بی عدالتی، مسایل روانی و اجتماعی و غیره است .

وی همچنین از بیمه تامین اجتماعی ۲۰۸ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار مددجوی بهزیستی ساکن در مناطق شهری و روستایی خبر داد  و پرداخت تسهیلات کم بهره، حق بیمه کارفرمایی و جبران کارایی معلولان را از برنامه های این سازمان برای اشتغال جامعه هدف برشمرد .

وی از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی ثبت طلاق تا پایان امسال در کل استان‌های کشور خبر داد و گفت: در این برنامه درخواست طلاق از بدو تقاضا در سامانه ثبت و متناسب با علت طلاق، مداخله برای پیشگیری ازآن انجام می‌شود .

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به ازای هر چهار ازدواج در کشور  یک مورد طلاق وجود دارد و کاهش این آسیب اجتماعی در دستور کار این سازمان قرار دارد.
محسنی بندپی به مساله کودکان کار و خیابانی هم اشاره و از شناسایی حدود ۶۰  هزار کودک کار و خیابانی در کشور اشاره کرد و گفت: کودکان کار افرادی هستند که به علت مشکلات مالی کار کرده و شب به خانه برمی گردند ولی کودکان خیابانی به خانه باز نمی گردند که ساماندهی آنها در دستور کار بهزیستی قرار دارد .

انوشیروان محسنی بندپی در نشستی با خبرنگاران در ایلام اظهار کرد: تاکنون ۲۹ درصد درخواست طلاق ، به صلح و سازش منجر شده که باید این نرخ افزایش یابد.

محسنی‌بندپی به  آسیب اعتیاد در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس شیوع شناسی انجام گرفته سن اعتیاد در کشور اکنون در حال کاهش بوده و روند رو به رشدی بین زنان و کودکان دارد و اکنون ۵۰۰ نوع ماده مخدر در کشور وجود دارد که ۴۰ درصد میزان مصرف مواد مخدر در کشور را تریاک تشکیل می‌دهد .

رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه بین سن ۱۵ تا ۲۹ سال از هر ۶٫۶ مرد معتاد یک زن هم معتاد است گفت: این نرخ در گروه سنی بین ۲۹ تا ۴۵ سال به ازای ۱۷ مرد یک زن است .

بندپی  از تماس یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر با خط ۱۴۸۰ و تماس ۴۰۰ هزار نفر با خط ملی اعتیاد در سال گذشته خبر داد و همچنین طرح غربالگری مشاوره ژنتیک و غربالگری شنوایی نوزادان با پوشش ۱۵ هزار نوزاد و طرح پیشگیری از تنبلی چشم با پوشش ۶۰ هزار کودک را از برنامه های این سازمان برای کاهش نرخ معلولیت در کشور برشمرد .

شناسایی ۶۰ هزار کودک کار و خیابانی در کشور

نرخ خودکشی در استان ایلام بالا است

وی همچنین از آغاز ساخت  ۱۱ هزار و ۶۰۰ مسکن برای خانواده های دو معلول به بالا در کشور خبر داد و گفت: تاکنون سه هزار واحد از این تعداد تحویل شده که سهم استان ایلام ۴۰ واحد است.

رئیس سازمان بهزیستی تصریح کرد: علت طلاق زوج‌ها در این سامانه شناسایی و چنانچه به حمایت مالی، مشاوره ای و غیره نیاز داشته باشند آین سازمان مداخله خواهد کرد تا نرخ وقوع این آسیب اجتماعی در کشور کاهش یابد .


اخبار مرتبط

 • ماکت موشک قدر در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن + آمار توئیتر عربی لیگ قهرمانان آسیا از رکوردداران – پایگاه اطلاع رسانی
 • پیشنهاد جدید به جای تعطیلی ناگهانی مدارس – پایگاه اطلاع رسانی
 • لبخند هالیوودی در مجهزترین کلینیک دندانپزشکی تهران – پایگاه اطلاع رسانی
 • سه فیلم جدید بزودی روی پرده می‌روند – پایگاه اطلاع رسانی
 • مهاجم خارجی، بهانه واسطه‌ها برای ارتباط با شفر + عرضه‌ی نمایش «کاناپه» به صورت فیلم تئاتر – پایگاه اطلاع رسانی
 • کشف ۶۰۰۰۰ ساختمان باستانی مایا با نقشه‌برداری لیزری – پایگاه اطلاع رسانی
 • سری جدید «کافه فیلم» با حضور ضیاءالدین دری + جدیدترین آمار از تعداد پزشکان ایرانی – پایگاه اطلاع رسانی
 • هشدار بیدارباش مراکش به فوتبال ایران – پایگاه اطلاع رسانی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *