آمریکا از کردها استفاده ابزاری می‌کند – پایگاه اطلاع رسانی

خبرگزاری تسنیم: «عادل مراد» از شخصیت‌های شناخته شده عراقی و رئیس شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان در گفتگو با خبرنگار تسنیم تاکید کرد قانون اساسی عراق، صلح و آرامش این کشور و معیشت ساکنان آن را تضمین خواهد کرد و لازم است کردها به عنوان بخشی از عراق، پایبندی خود را به قانون اساسی اثبات کنند
خبرگزاری تسنیم: «عادل مراد» از شخصیت‌های شناخته شده عراقی و رئیس شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان در گفتگو با خبرنگار تسنیم تاکید کرد قانون اساسی عراق، صلح و آرامش این کشور و معیشت ساکنان آن را تضمین خواهد کرد و لازم است کردها به عنوان بخشی از عراق، پایبندی خود را به قانون اساسی اثبات کنند.
عادل مراد با یادآوری وجود مراکز نظامی ترکیه در بعشیقه و بخش‌هایی از اقلیم کردستان گفت: همانگونه که در کنفرانس سفرای عراق در کشورهای جهان که در بغداد برگزار شد اعلام کرده‌ام، لازم است دولت بغداد از راه‌های گوناگون بر ترکیه اعمال فشار کند تا نیروهای خود را از عراق خارج کند، زیرا سیاستی که آنکارا در عراق و سوریه در پیش گرفته است با حقوق همسایگی منافات دارد.

وی به موضوع مبارزه دولت مرکزی عراق با فساد مالی در این کشور هم اشاره کرد و گفت: بغداد چنین مبارزه‌ای را آغاز کرده است و در مدت اخیر شاهد بودیم که وزیر سابق بازرگانی توسط پلیس اینترپل به بغداد تحویل داده شد اما لازم است بغداد این سیاست را در اقلیم کردستان هم اجرایی کند و سرمایه‌های به تاراج رفته مردم را بازگرداند زیرا با وجود فروش مستقیم نفت، حکومت اربیل از پرداخت حقوق کارمندان خود هم ناتوان بوده است.

عادل مراد، ایران را یکی از کشورهای مهم منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا دوست و حامی اکراد عراقی بوده است و خواهان حل و فصل مشکلات اربیل – بغداد در چارچوب قانون اساسی عراق است. وی نقش ایران را در نزدیکی اقلیم کردستان و دولت  مرکزی موثر دانست و گفت: داشتن روابط بهتر با بغداد، منافع کردها را در عراق متحد تامین خواهد کرد.

رئیس شورای مرکزی اتحادیه میهنی کردستان عراق در ادامه با اشاره به انتخابات پیش روی پارلمانی عراق اظهار داشت: در برهه کنونی کردها از اتحاد سیاسی برخوردار نیستند و نمی‌توانند موقعیت پیشین خود را در سطح ملی عراق به دست آورند، زیرا جریان‌های سیاسی کرد هر کدام راه و روشی را در پیش گرفته‌اند.

این شخصیت کرد عراقی با انتقاد مجدد از سیاست منطقه‌ای ترکیه به ویژه در قبال سوریه و حملاتی که اکنون علیه منطقه عفرین در جریان است، گفت: آمریکا در راه رسیدن به منافع خود از کردها به عنوان یک وسیله بهره برداری کرد و بعدها در قبال تجاوز ترکیه موضعی اتخاذ نکرد، این کشور حامی منافع خود در منطقه است و هیچ گاه دوست و پشتیبان کردها نبوده است، اما متاسفانه از این واقعیات عبرتی گرفته نخواهد شد.


اخبار مرتبط

 • خواص گوجه سبز، این خوشمزه پر طرفدار – پایگاه اطلاع رسانی
 • تاکید روحانی بر اشتغالزایی ۲ بخش در سال ۹۷ – پایگاه اطلاع رسانی
 • شهادت مأمور انتظامی توسط قاچاقچیان سوخت + ترافیک نیمه سنگین در شمال به جنوب هراز – پایگاه اطلاع رسانی
 • تراکتور مقابل الغرافه قرمزپوش شد + پخش دیدار «پرسپولیس ـ السد» از لیگ قهرمانان آسیا – پایگاه اطلاع رسانی
 • دلایل مهاجرت پرستاران ایرانی به قطر – پایگاه اطلاع رسانی
 • مجلس مالزی در آستانه انحلال قرار گرفت – پایگاه اطلاع رسانی
 • ابعاد سیاسی مساله ارز در روزهای اخیر – پایگاه اطلاع رسانی
 • بازار ارز بر روی انگشت دلالان می‌چرخد؟! – پایگاه اطلاع رسانی
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *